Stres - jak z nim sobie poradzić

WARSZTAT

STRES

JAK Z NIM SOBIE PORADZIĆ

Warsztaty skierowane są do osób, dla których życie zaczyna być męczące, drażniące, dla ludzi, którzy pomimo wypoczynku czują ciągły dyskomfort zarówno fizyczny, jak i psychiczny w każdym obszarze swojego życia. Którzy coraz bardziej odczuwają dolegliwości w ciele, głównie napięcie i bóle, pomimo iż trenują, uprawiają jakikolwiek sport. Ludzi nie mających satysfakcji z życia.

Nikt nie jest wolny od stresu, stresu doświadczamy wszyscy i to praktycznie w większości codziennych sytuacji. Rozwój techniki i technologii zarzuca nas zbyt dużą ilością informacji „przeciążenie informacyjne”, ponadto takie wydarzenia jak np. choroba, brak pieniędzy, praca i problemy w niej, rozwód, śmierć bliskiej osoby, rywalizacja, presja czasu, a nawet kolejka na poczcie czy tłok na parkingu, pewne osoby w naszym życiu, to wszystko i wiele innych czynników wpływa na to, że przeżywamy stres.

Najważniejszą jednak sprawą jest to, żeby umieć rozpoznawać stres, bo nierozpoznany doprowadza do:

  • wielu chorób somatycznych jak np. cukrzyca, zawał czy udar,
  • chorób psychicznych np. ciężkiej depresji czy nawet schizofrenii,
  • zaburzeń funkcjonowania,
  • tłumienia uczuć,
  • lęku,
  • drażliwości i nerwowości i wielu innych zaburzeń funkcjonowania.

Stres nie musi być twoim wrogiem, stres może być twoim przyjacielem!

Radzenie sobie ze stresem, to poznanie samego siebie oraz dokonywanie zmian w samym sobie, a nie otaczającej nas rzeczywistości, to gotowość do zmiany. Nie potrzeba rewolucji w zmianie siebie, ale właściwe postrzeganie tego co dziej się wokół i zastosowanie prostych metod, pozwalających kontrolować w pożądany sposób własne emocje, co pozwoli na radzenie sobie ze stresem.

Cele warsztatu

Warsztat ma na celu wprowadzić uczestnika w zadumę i refleksję nad samym sobą, że w przypadku braku możliwości zmiany otaczającej go rzeczywistości będzie wiedział jakie obszary w sobie może zmienić, aby jego funkcjonowanie w codzienności stało się przyjemne, radosne, przez niego pożądane.

Korzyści z warsztatu

Warsztat to nie czarodziejska różdżka, za dotknięciem której opanujesz stres. Korzyścią będzie to, że poprzez uzyskaną wiedzę i własne działania, nie walcząc ze stresem osiągniesz lepsze zdrowie, zaczniesz się rozwijać i odnajdziesz sens życia.

Ile trwają zajęcia?

Zajęcia odbywają się w jeden weekend i trwają 10 godzin (2 x po 5 godzin).

Terminy warsztatu

1 weekend w miesiącu w godzinach od 9:00 do 14:00

Cena

Całkowity koszt warsztatu: 299 zł 

Podana cena jest ceną brutto i zawiera podatek VAT

Tylko do końca marca!

Zapisz się na 2 warsztaty
A za drugi zapłacisz

50% ceny

*oferta ważna jest do 30 marca 2019 r.

Zapisy

Zapisy na najbliższą edycję warsztatu trwają do 20 marca.
Liczna miejsc jest ograniczona.